Bezpečnosť

AKTÍV BEZPEČNOSŤ

Jeep® Wrangler využíva rám z vysokopevnostnej ocele, ktorý je začlenený do stredného stĺpika a je spojený s podlahou vozidla. Tento rám zlepšuje odolnosť vozidla pri bočnom náraze, zvyšuje jeho pevnosť, torznú tuhosť a ovládateľnosť. Medzi ďalšie bezpečnostné prvky patria pokročilé viacstupňové čelné airbagy, bočné airbagy, rámová konštrukcia, energiu absorbujúci volant a stĺpik volantu, integrovaný zádržný systém s trojbodovými bezpečnostnými pásmi na všetkých sedadlách a núdzový brzdový systém.

ABS S OFF-ROADOVOU KALIBRÁCIOU


Vozidlo je vybavené elektronickými senzormi, ktoré zaistia, aby pri brzdení nedošlo k zablokovaniu kolies. Systém ABS umožňuje lepšiu kontrolu nad vozidlom počas brzdenia. Vďaka off-roadovému nastaveniu dokáže porovnávať rýchlosť kolies na jednej náprave voči druhej, na základe čoho je schopný zistiť, či sa vozidlo nachádza na zlom povrchu. V týchto situáciách systém ABS zasahuje s malým oneskorením a dočasným blokovaním kolies pomáha kolesu dostať sa na pevnejší podklad, čím zlepšuje brzdenie a redukuje dráhu potrebnú na zastavenie.

Enhanced Accident Response System (EARS)


Tento systém uľahčuje záchranným tímom v prípade nehody nájsť vozidlo a dostať sa k cestujúcim prostredníctvom automatického zapnutia interiérových svetiel a odomknutím dverí po aktivácii airbagov. Uzatvára tiež prívod paliva do motora.

ESP s tromi režimami


Elektronická kontrola stability s troma režimami umožňuje vodičovi zvoliť optimálny zásah a znížiť nedotáčavosť alebo pretáčavosť.
Systém ESP v modeli Jeep® Wrangler obsahuje:

• systém núdzového brzdenia tzv. brzdový asistent BAS (Brake Assist System), ktorý umožňuje uplatniť maximálnu brzdnú silu a v prípade núdzového brzdenia znížiť brzdnú dráhu;
• kontrolu trakcie TCS (Traction Control System), ktorá odhalí preklzávanie kolies, na základe čoho zníži výkon motora;
• systém elektronickej kontroly proti prevráteniu ERM (Electronic Roll Mitigation), ktorý na základe dát získaných od senzorov systému ESP odhalí riziko potenciálneho prevrátenia vozidla a zasiahne vyvinutím brzdného účinku na jednotlivé kolesá;
• systém Brake Lock Differentials (BLD), ktorý aplikuje brzdnú silu na preklzávajúce koleso s cieľom preniesť krútiaci moment na druhé koleso nápravy.
Systém BLD je navrhnutý pre využitie v teréne a preto sa automaticky aktivuje pri zaradení režimu 4WD low.

Asistent zjazdu z kopca (HDC)


Asistent zjazdu z kopca HDC sleduje sklon klesania, na základe čoho zaisťuje plynulé a kontrolované schádzanie svahov na nerovnom alebo klzkom povrchu bez zásahu vodiča do brzdového systému. Systém automaticky vyvíja brzdnú silu na jednotlivých kolesách tak, aby pri schádzaní strmého svahu udržiaval nízku rýchlosť.

Asistent rozjazdu do kopca (HSA)


Asistent rozjazdu do kopca Hill Start Assist poskytuje vodičovi dostatočný čas na presunutie nohy z brzdy na plynový pedál a vďaka tomu dosiahnuť hladkého rozjazdu do kopca. Systém udržiava v brzdovej sústave tlak po dobu dvoch sekúnd od uvoľnenia brzdového pedálu.

Monitoring tlaku v pneumatikách (TPM)


Tento systém sleduje pokles tlaku v jednotlivých pneumatikách a o zmene informuje vodiča. Systém je štandardom všetkých verzií.

 
 

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ


Viacstupňové čelné airbagy


Wrangler je vybavený pokročilými viacstupňovými čelnými airbagmi. Tieto airbagy poskytujú okamžitú ochranu cestujúcich na predných sedadlách zodpovedajúcim objemom nafúknutia v závislosti na sile nárazu.

Trojbodové bezpečnostné pásy

Trojbodové bezpečnostné pásy sú inštalované na všetkých sedadlách.

SDEDADLÁ ISOFIX


Umožňujú jednoduché uchytenie kompatibilných detských autosedačiek na zadných sedadlách.

KAROSÉRIA NA RÁME
 

Konštrukcia s karosériou posadenou na ráme zvyšuje pevnosť, tuhosť a odolnosť modelu Jeep® Wrangler. Tato konštrukcia zlepšuje účinnosť zavesenia kolies, znižuje hlučnosť, vibrácie a tvrdosť, a pomáha eliminovať vŕzganie a škrípanie.


OCHRANA PROTI ODCUDZENIU


IMOBILIZÉR SENTRY KEY


Ochrana proti odcudzeniu a zaistenie bezpečnosti vašich vecí zahŕňa nasledujúce prvky: nový úplne uzavretý uzamykateľný stredový panel, uzamykateľnú odkladaciu schránku a bezpečnostnú priehradku pod podlahou. Chytré odkladacie priehradky sú prístupné iba v prípade otvorených zadných výklopných dverí. Imobilizér motora Sentry Key® bráni naštartovaniu vášho vozidla Wrangler bez použitia originálneho kľúča.