Bezpečnosť

NAVRHNUTÝ PRE OCHRANU

Úplne nový Jeep® Compass pokračuje v tradíci značky Jeep® v odolnosti. Viac než 70 bezpečnostných funkcií dostupných v tomto kompaktnom SUV je kombinovaných s najnovšími technológiami a moderným inžinierstvom. Jeep®Compass ochraňuje vás a vašich blízkych s pomocou tvrdenej ocele a ďalších pokrokových materiálov. Pasažieri sú ďalej chránení jedným z najsofistikovanejších airbag systémov svojho druhu so šiestimi štandardnými airbagmi.

NA STRANE BEZPEČNOSTI

Úplne nový Jeep® Compass je vybavený štandardne dostupnými aktívnymi bezpečnostnými funkciami. Ich účelom je zjednodušiť vám zdolávanie akýchkoľvek podmienok na ceste a upraviť správanie sa vozidla tak, aby to pomohlo vodičovi udržať kontrolu a zostať v bezpečí.

LaneSense® kontrola opustenia jazdného pruhu

Varovanie pred čelnou kolíziou

Sledovanie mŕtvych uhlov

Táto štandardná bezpečnostná funkcia sleduje vašu polohu vrámci jazdného pruhu. Ak zaznamená nechcené opustenie jazdného pruhu, upozorní vás a skoriguje riadenie vozidla naspäť do jazdného pruhu. Táto bezpečnostná funkcia je na Jeepe Compass v štandardnej výbave. Vodiča upozorní v prípade hroziacej čelnej kolízie. Ak vodič nereaguje, systém automaticky zaháji brzdenie. Dostupná funkcia monitorovania mŕtvych uhlov upozorní vodiča výstražným svetlom a zvukom v prípade, že iné vozidlo vôjde do zóny vašich mŕtvých uhlov. Napomáha tak bezpečnosti každého na ceste.

 

PARK®VIEW ZADNÁ CÚVACIA KAMERA

Zadná cúvacia kamera ParkView® prenáša obraz na displej navigácie keď zaradíte spiatočku. Môžete tak vidieť oblasť za vozidlom v celej šírke. Zároveň sa zobrazuje dynamická mriežka, ktorá pomôže vodičovi pri parkovaní na úzke miesta.

 

PARKSENSE® ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

"Parkovanie na malých miestach už nebude problém vďaka tomuto inteligentému systému vo výbave Jeepu Compass. Štyri senzory, ktoré sú integrované v zadnej strane vozidla, vysielajú ultrazvukové vlny, keď zaradíte spiatočku. V prípade, že sa vozidlo priblíži k prekážke, systém vyšle varovanie vodičovi.

 

DETEKCIA PREKÁŽOK PRI CÚVANÍ

Tento systém varuje vodiča pri cúvaní z parkovacieho miesta a upozorní vás vizuálne aj zvukom v prípade, že vašu cestu prekročí iné vozidlo. Táto bezpečnostná funkcia sa aktivuje vždy, keď zaradíte spiatočku.

 

V DOBRÝCH RUKÁCH

Či už je noc alebo deň, s úplne novým Jeepom Compass budete vždy v extrémnom bezpečí vďaka dostupným funkciám, ktoré zjednodušujú vaše cesty, vďaka čomu si ich užijete viac než kedykoľvek predtým.

Bezkľúčový prístup Enter-N-Go™

Automatické predné svetlomety

Adaptívny tempomat

S personalizovaným kľúčom vo vašom vrecku alebo kabelke sa váš Jeep® Compass odomkne potiahnutím rukoväte predných dverí alebo otvorením batožinového priestoru. Na naštartovanie motora tak stačí stlačiť tlačidlo Start/Stop spolu so zošliapnutím brzdového pedála. Táto funkcia zaručuje zlepšenú viditeľnosť a väčšiu bezpečnosť v tme. Predné svetlomety môžu byť nastavené tak, aby sa automaticky zapínali a vypínali v závislosti od svetelných podmienok. Pomáha udržať vzdialenosť od vozidla pred vami a pri určitých podmienkach môže vozidlo úplne zastaviť bez zásahu šoféra.